تبلیغات
hae-sorkhrood - مجموعه داستان های به هم پیوسته در پارسی دانلود
 
hae-sorkhrood

معرفی قسمت های پربازدید سایت پارسی دانلود

photo_2016-01-22_00-18-59

بازی کامپیوتر

بازی کامپیوتری (PC game یا Computer game) یک بازی ویدئویی است که به جای اجرای بازی در کنسول‌های ویدئویی یا دستگاه آرکید در رایانه شخصی انجام می‌شود. بازیهای کامپیوتری از سال 1983 خصوصاً در اروپا رایج گردید. این زمان را زمان کد گذاری اتاق خواب نام گرفت. این بازیها از سال 2000 بصورت دیجیتالی مورد بهره‌برداری قرار گرفت. ماهیت ناهماهنگ بازی‌ها و عدم انعکاس آن‌ها در رسانها ارزیابی آن‌ها را با مشکل مواجه نمود.

بازی ویدئویی نوعی سرگرمی تعاملی است که توسط یک دستگاه الکترونیکی مجهز به پردازشگر یا میکرو کنترلر انجام می‌شود. تعداد مخاطبان بازی‌های ویدئویی در سال‌های گذشته افزایش چشمگیر داشته و این بازی‌ها به یکی از پر هوادارترین سرگرمی‌های موجود تبدیل شده‌اند.

 

فیلم و سریال

مجموعهٔ تلویزیونی یا سریال برنامه‌ای تلویزیونی است که به‌صورت مجموعه‌ای از داستان‌های به‌هم‌پیوسته ساخته می‌شود تا هر شب یا هر هفته قسمتی از آن‌ها پخش شود. این مجموعه‌ها معمولاً از دو یا چند "فصل" (به انگلیسی: season) تشکیل می‌شوند.سریال‌ها اساساً برمبنای پنهان کردن داستان استوار هستند، تا بتوانند با این کار مخاطبان خود را ـ که به‌صورت فصلی و دوره‌ای این مجموعه را تماشا می‌کنند ـ حفظ کنند.برخی مجموعه‌های تلویزیونی، در پایان هر قسمت پخش‌شدۀ خود، خلاصه‌ای از قسمت بعد را نشان می‌دهند و کارگردان نیز نقاط مرموز و تاریکی را در فیلم باقی می‌گذارد که این خود به‌نوعی قابلیت تحریک بیننده را دربردارد و بیننده می‌تواند خواستۀ خود را در این خلاصه ببیند و با ندیدن نقاط مرموز، بیننده همچنان به‌عنوان مخاطب اصلیِ فیلم باقی می‌ماند.

فیلم یا پرده بینی اصطلاحی است که به طور عام شامل تصاویر متحرک و هم‌چنین زمینه می‌گردد. ریشهٔ این نام در این واقعیت است که فیلم عکاسی به‌طور تاریخی عنصر اساسی رسانه ضبط و پخش تصاویر متحرک به حساب می‌آمده‌است. تولید فیلم‌ها از طریق ضبط تصویر مردم و اشیاء واقعی با دوربین یا به وجود آوردن آن‌ها از طریق تکنیک‌های انیمیشن و یا جلوه‌های ویژه است. فیلم‌ها از مجموعه‌ای از قاب‌های انفرادی تشکیل شده‌اند که زمانی که به سرعت و پشت سرهم نمایش داده می‌شوند، توهم حرکت را در بیننده بوجود می‌آورند. بر اثر پدیده‌ای به نام ماندگاری تصویر که بر اثر آن یک منظره برای کسری از ثانیه پس از بین رفتن آن در حفظ می‌کنند، چشمک‌های بین تصاویر، قابل رویت نیستند. هم‌چنین عامل ارتباط عامل دیگری است که باعث مشاهده تصاویر متحرک می‌گردد. این اثر روانی به نام حرکت بتا معروف است.

از نظر بیش‌تر انسان‌ها، فیلم از انواع مهم هنر به‌شمار می‌آید. فیلم‌ها قابلیت سرگرم کردن، آموزش، روشنگری والهام بخشیدن به بیننده را دارند. عوامل دیداری سینما نیاز به هیچ نوع ترجمه نداشته و قدرت ارتباطات جهانی را به یک محصول تصویر متحرک می‌بخشند. هر فیلم قابلیت جذب مخاطبان جهانی را دارد به‌خصوص اگر از تکنیک‌های دوبله و یا زیرنویس که گفتار را ترجمه می‌سازد، بهره جسته باشد. فیلم‌ها هم‌چنین محصولاتی هستند که توسط فرهنگ‌های مشخص تولید گشته و آن فرهنگ‌ها را منعکس و در برابر از آن‌ها تأثیر می‌پذیرد.

 

نرم افزار

می‌توان گفت نرم‌افزار کاربردی، برنامه‌های مورد استفاده کاربرند و نرم‌افزارهای سیستمی، مدیریت رایانه را برعهده دارند. مهم‌ترین نرم‌افزار سیستم، سیستم‌ عامل است.

وقتی برنامه‌ای را روی رایانه خود نصب می‌کنید، اجزای سخت‌افزاری آن به فرمان آن برنامه در می‌آیند. برای نمونه هنگامی که با یک برنامه اجرای موسیقی کار می‌کنید، کارت صدای رایانه‌تان با برنامه پخش موسیقی همکاری می‌کند و یک آهنگ یا پرونده (فایل) صوتی را از طریق بلندگوی رایانه‌تان پخش می‌کند.این ارتباط میان نرم‌افزار و سخت‌افزار توسط سیستم عامل انجام می‌شود. این تنها قسمتی از کار سیستم عامل است.سیستم عامل خود یک برنامه نرم‌افزاری است با این تفاوت که چون تمام منابع و امکانات سخت‌افزاری در اختیار وی می‌باشد دارای ویژگی منحصر به فرد می‌باشد بنابراین آن را در رده نرم‌افزارها می‌خوانیم با این ویژگی که از اهمیت خاصی برخوردار است. به بیان دیگر سیستم عامل یک برنامه جامع است که اجازه در اختیار قراردادن منابع و امکانات سخت‌افزاری را برای نرم‌افزارها صادر می‌کند و این سیستم عامل است که مسئول صحت عملکرد سیستم و منابع آن است.

 

اندروید

اندروید (از یونانی: به معنای مَرد، انسان، شبه آدم یا رُبات (آدم آهنی))، (به انگلیسی: Android) یک سیستم عامل همراه است که گوگل برای اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها و هم اکنون برای تلویزیون‌ها عرضه می‌نماید و با همکاری ده‌ها شرکت بر روی دستگاه‌های مبتنی بر اندروید قرار می‌دهد.[۱] اندروید بر پایهٔ هسته لینوکس ساخته شده‌است و بیشترین استفاده را در بین سیستم عامل‌های همراه دارد.

در اوت ۲۰۰۵، گوگل شرکت اندروید واقع در پالو آلتو، کالیفرنیا را خرید. شرکت کوچک اندروید که توسط اندی رابین، ریچ ماینرز، نیک سیرز و کریس وایت پایه‌گذاری شده بود، در زمینه تولید نرم‌افزار و برنامه‌های کاربردی برای تلفن‌های همراه فعالیت می‌کرد. اندی رابین مدیر عامل اجرایی این شرکت پس از پیوستن اندروید به گوگل به سمت قائم‌مقام مدیریت مهندسی این شرکت و مسئول پروژه اندروید در گوگل منصوب شد. تیم اندروید به رهبری رابین فعالیت خود را برای تولید سکوی تلفن همراه مبتنی بر هسته لینوکس آغاز کردند و نتیجه اولیه این پروژه در نشست خبری شرکت گوگل در ۵ نوامبر سال ۲۰۰۷، مطرح کردن اتحادیه گوشی باز بود. ۳۴ شرکت فعال در زمینه تولید نرم‌افزار، تولید تلفن‌های همراه، اپراتور تلفن همراه و تولیدکننده نیمه رساناها و پردازنده‌های تلفن همراه اعضای بنیان‌گذار این اتحادیه بودند. در میان نام‌های مشهور در بین اعضای مؤسس، شرکت‌هایی چون سامسونگ، ال‌جی الکترونیکس، موتورولا، اچ‌تی‌سی، تی-موبایل، ان‌تی‌تی دوکومو، اینتل، انویدیا، تگزاس اینسترومنتس، کوالکام، برودکام، تلفونیکا، اسپرینت، ای‌بی و البته گوگل به چشم می‌خوردند. اریک اشمیت مدیر ارشد اجرایی گوگل در این مراسم گفت: «اعلام امروز بسیار جاه‌طلبانه‌تر از معرفی تنها یک تلفن گوگلی است که در چند هفته اخیر توسط رسانه‌ها پیش‌بینی شده بود. از دیدگاه ما سکویی که ما ارائه کرده‌ایم، هزاران تلفن گوناگون را به بازار روانه خواهد کرد.» نخستین گوشی مبتنی بر اندروید توسط شرکت اچ‌تی‌سی با همکاری تی-موبایل تولید شد. این گوشی که به فاصله کمتر از یک سال از تشکیل اتحادیه گوشی باز یعنی در ۲۲ اکتبر ۲۰۰۸ تولید شد، در بازارهای مختلف به نام‌های اچ‌تی‌سی دریم، تی-موبایل جی۱ و ارا جی۱ به بازار عرضه گردید.

تاریخچهٔ نسخه‌های سیستم عامل تلفن همراه اندروید با انتشار نسخه بتای این نرم‌افزار در ماه نوامبر سال ۲۰۰۷ آغاز شد. اولین نسخه تجاری این سیستم عامل در سپتامبر ۲۰۰۸ بر روی یکی از گوشی‌های شرکت HTC منتشر شد. این سیستم عامل در حال حاضر زیر نظر شرکت گوگل و اتحادیه گوشی باز(مخفف انگلیسی: OHA) در حال توسعه است.از ماه آوریل سال ۲۰۰۹ و با انتشار نسخه ۱٫۵ هر نسخهٔ این سیستم عامل با نام یک شیرینی و یا دسر نام گذاری می‌شود. این نام‌ها که از ترتیب حروف الفبای انگلیسی نیز پیروی می‌کنند تا کنون Cupcake (نوعی کیک بزرگتر از کیک کابلی)، Donut (نوعی پیراشکی)، Eclair (نوعی شیرینی خامه‌ای)، Foroy (مخفف عبارت Frozen Yogurt که یک نوع دسر است)، Gingerbread (نان زنجفیلی)، Ice Cream Sandwich (بستنی حصیری)، Jelly Bean (آب‌نبات ژله‌ای)، KitKat (شکلات کیت‌کت)، Lollipop (آبنبات چوبی) و Marshmallow (پف نبات) بوده‌اند.در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ اعلام شد که تا کنون بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه در سراسر دنیا از این سیستم عامل استفاده می‌کنند. آخرین به روز رسانی اندروید نسخهٔ ۶ یا پف نبات (marshmallow) می‌باشد که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ انتشار یافته است و از دستاورد های سال ۲۰۱۶ است.

نوع مطلب :
برچسب ها : پارسی دانلود، داستان‌های به‌هم‌پیوسته، نرم‌افزار کاربردی، بازی کامپیوتر،
لینک های مرتبط :
شنبه 22 دی 1397 03:41 ب.ظ
кредит онлайн без отказа
взять онлайн кредит
кредити онлайн на карту
онлайн кредит на карту украина
кредит украина онлайн
شنبه 22 دی 1397 03:35 ب.ظ
кредит онлайн на карту украина
кредит через интернет по паспорту
онлайн кредит на карту без отказа украина
круглосуточно
получить кредит онлайн украина
онлайн кредит в украине
شنبه 22 دی 1397 03:19 ب.ظ
кредит на карту украина
кредит срочно без отказа
онлайн кредит на банковскую карту
интернет кредит на карту
кредит на карту онлайн украина
شنبه 22 دی 1397 03:15 ب.ظ
взять кредит онлайн на
карту
кредиты онлайн
получить кредит онлайн украина
кредиты на карточку
кредит на карточку онлайн
شنبه 22 دی 1397 03:04 ب.ظ
взять кредит через интернет
кредит онлайн на карту круглосуточно
получить кредит онлайн
онлайн кредит украина на карту
онлайн кредит украина
شنبه 22 اردیبهشت 1397 05:25 ق.ظ
онлайн кредит на карту круглосуточно без отказа
кредит с плохой кредитной историей на карту срочно
микрозайм онлайн без отказа
кредит онлайн в украине
займ на карту должникам
займы круглосуточно украина
кредит онлайн на карту
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 01:15 ق.ظ
фитнес резинка купить дешево
купить фітнес резинки
стоимость резинки для фитнеса в черкасах
купить резинки для фитнеса украина
ленточный эспандер
شنبه 15 مهر 1396 12:39 ق.ظ
ممنون اطلاعات خوبی بود. لطفا اگر اطلاعات کامل تری دارید در سایت قرار دهید
یکشنبه 2 مهر 1396 12:13 ق.ظ
Quality content is the key to interest the viewers to pay a visit the website, that's what this website
is providing.
شنبه 25 شهریور 1396 02:27 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید
جمعه 17 شهریور 1396 05:44 ب.ظ
Nice post. I was checking continuously this blog and I
am impressed! Very helpful info specially the last
part :) I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a very long time.
Thank you and good luck.
دوشنبه 30 مرداد 1396 08:36 ق.ظ
Simply wish to say your article is as amazing. The clearness for your publish
is just cool and that i can think you are a professional in this subject.

Well together with your permission allow me to snatch your
feed to keep up to date with drawing close post. Thank you a million and please continue the rewarding work.
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:40 ق.ظ
This article offers clear idea designed for the new
viewers of blogging, that actually how to do blogging.
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:44 ق.ظ
Hello! I know this is sort of off-topic but I had
to ask. Does building a well-established blog like
yours take a massive amount work? I am completely new to running a
blog but I do write in my journal every day.
I'd like to start a blog so I can easily share my experience and feelings online.

Please let me know if you have any ideas or tips for
brand new aspiring blog owners. Thankyou!
شنبه 31 تیر 1396 01:50 ب.ظ
I savour, lead to I found exactly what I used to be looking for.
You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great
day. Bye
چهارشنبه 28 تیر 1396 07:00 ب.ظ
First of all I want to say fantastic blog! I had a quick
question in which I'd like to ask if you don't mind.
I was curious to find out how you center yourself and clear
your thoughts prior to writing. I have had difficulty clearing my mind in getting my ideas out there.
I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally
wasted simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or tips?
Kudos!
جمعه 25 فروردین 1396 02:21 ب.ظ
I was suggested this blog through my cousin. I'm now not positive
whether this post is written via him as no one else realize such special about my problem.
You are incredible! Thank you!
یکشنبه 20 فروردین 1396 05:44 ق.ظ
Excellent web site. Lots of helpful information here.
I am sending it to a few friends ans also sharing in delicious.
And obviously, thanks to your effort!
چهارشنبه 16 فروردین 1396 07:35 ق.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire
someone to do it for you? Plz reply as I'm looking to create my own blog and would like to find out where u
got this from. cheers
سه شنبه 15 فروردین 1396 09:39 ب.ظ
Howdy are using Wordpress for your blog platform? I'm new to the
blog world but I'm trying to get started and set up
my own. Do you need any coding expertise to make your own blog?
Any help would be greatly appreciated!
سه شنبه 15 فروردین 1396 03:42 ق.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you
design this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz answer back as I'm looking to design my own blog and
would like to find out where u got this from. cheers
دوشنبه 14 فروردین 1396 11:31 ب.ظ
I couldn't refrain from commenting. Well written!
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:36 ب.ظ
Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification seemed
to be on the internet the easiest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries
that they plainly don't know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:19 ق.ظ
Incredible story there. What occurred after? Thanks!
دوشنبه 14 فروردین 1396 07:44 ق.ظ
If some one wants expert view about blogging then i suggest him/her to go to see this weblog, Keep up the
nice job.
دوشنبه 14 فروردین 1396 07:40 ق.ظ
Hey there! Quick question that's completely off
topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My website looks weird when browsing from my iphone.

I'm trying to find a template or plugin that might be able
to correct this issue. If you have any suggestions, please share.
Many thanks!
یکشنبه 13 فروردین 1396 11:10 ق.ظ
Howdy! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and
say I really enjoy reading through your blog posts.
Can you recommend any other blogs/websites/forums
that deal with the same subjects? Thank you!
جمعه 11 فروردین 1396 04:59 ق.ظ
Asking questions are really good thing if you are not understanding something entirely, but this post gives good understanding
yet.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :